Exchange Server 2013 Cumulative Update 3 Yayınlandı.

closeBu yazı 4 yıl 19 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Exchange Server 2013 Cumulative Update 3 ve UM Language Packs yayınlandı. Cumulative Update 3 daha önceki sürümlerde bulunan hatalar için çözümlerin yanında ufak yeni özellikler ve güvenlik düzeltmeleri barındırıyor.

Öne çıkan bazı  geliştirme ve çözümleri şu şekilde listeleyebiliriz.:

  • Windows 8.1 / IE11 artık OWA Light mode kullanımını zorunlu kılmıyor.
  • Exchange Administration Center (EAC)’de yeni veya mevcut grupların üyeliklerini değiştirmek için kullanılan ekranda kolaylık sağlaması açısından değişiklik yapıldı.
  • Online RMS non-cloud kurulumlar için artık kullanılabilir.
  • Admin Audit Log özelliği güncellendi.

Cumulative Update 3 ile ilgili ayrıntılı bilgi: Knowledge Base Article KB2892464

Bu güncelleme Windows Backup ve Recovery hatalarını da giderecek çözüm sunmaktadır. Backup ve Recovery konusunda sıkıntı yaşanların Exchange Server Cumulative Update 3’ü yüklemeleri tavsiye edilmektedir.

Cumulative Update 3 kurulumu yapacaklara birkaç ufak hatırlatma:

CU3 Schema güncellemesi yapacaktır.

Kurulum yapacağınız sunucu da PowerShell Script Execution Policy’i Unrestricted yapmayı unutmayın aksi halde kurulum sırasında bazı scriptlerde hata alabilir ve kurulumunuz tamamlanamayabilir.

Exchange Server 2013 Cumulative Update 3 (CU3) buradan indirebilirsiniz.

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.