Sadece Seçilmiş Bir Distribution Group Üyeleri İçin Outlook Anywhere Erişimi

closeBu yazı 5 yıl 5 ay 25 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Geçen hafta bir istek üzerine Exchange Server 2010 Outlook Anywhere kullanım yetkilendirmesi için bir script hazırladım.

“Sadece bir distribution group üyesi olan kullanıcıların Outlook Anywhere yetkisi olsun ve değişiklikler email ile Exchange yöneticilerine iletilsin”

Script üzerinde çok fazla uğraşma zamanım olmadı o nedenle bazı eksikleri olabilir, geliştirmeler yapılabilir ancak benim durumumda en hızlı şekilde isteği gerçekleştirdi.

Bu script’i çalıştırmanız durumda değişiklikleri yapacak ve size hangi kullanıcılarda değişiklik yaptığının raporunu gönderecektir.

İndir: [download id=”34″]

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.