Exchange 2010 Unattended Kurulum içerisine Updateleri Dahil Etmek

closeBu yazı 6 yıl 6 ay önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Daha önce Exchange 2010 DAG Sunucularına Update Rollup 1 Kurulumundan bahsetmiştim. Exchange 2010 kuracaksanız Updateleri kurulum planınıza dahil etmeyi unutmayın. Eğer yapınızı yeni kuruyorsanız Exchange 2010 Unattended kurulum yaparak  Updateleri dahil edebilirsiniz. Bunun için Unattended kurulum yaparken “/UpdatesDir” parametresini kullanabilirsiniz. Bu sayede Updatelerin yerini belirterek kurulum sırasında bu updatelerin uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Örnek olarak

Setup.com /role:Mailbox,HubTransport /UpdatesDir:”C:\ExchangeUR\”

komutu C:\ExchangeUR\ altındaki Patchleri ExchangeServer.msi ‘a uyguladıktan sonra Mailbox ve HubTransport Rollerini kuracaktır. Exchange updateleri bir önceki update’i içerir bu nedenle hem Update Rollup 1 hem Update Rollup 2 yi kurmanız gerekmiyor; sadece Update Rollup 2’yi eklemeniz yeterli olacaktır.

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.