Exchange 2010 SP2 RU1 and CAS-to-CAS Proxy Incompatibility

closeBu yazı 5 yıl 9 ay 29 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Bugün MSExchangeTeam tarafından yeni bir yazı yayınlandı. Tamamını okuma fırsatı bulamadıysanız özet olarak tek cümle ile açıklayayım:

Eğer CAS to CAS Proxying kullanmayı planlıyorsanız veya kullanıyorsanız ve Microsoft Exchange Service Pack 2 Rollup 1 güncellemesini yükleyecekseniz bütün Client Access Sunucularınıza yükleyin aksi halde uyumluluk sorunu yaşayabilirsiniz.

Özellikle mixed environment kullanıyorsanız; Exchange 2007 ve Exchange 2010 bulunan bir alt yapınız var ise tamamı Exchange 2010 olmadan Service Pack 2 Rollup 1 yüklemeyin uyarısında bulunuluyor.

Bunu bir başarısızlık olarak veya hata olarak görebilirsiniz ama sizi yanıltmasın. CAS to CAS Proxy yapısının daha iyi çalışabilmesi için çok iyi güncellemeler yapıldı ve bu yapı malesef uyumluluk sorunu yaşıyor. Halen yapınızı güncellemediyseniz bu öneriyi dikkate almanızı öneririm.

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.