Exchange 2010 SP1: New-MailboxRepairRequest

closeBu yazı 6 yıl 3 ay 26 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

ISInteg, Exchange’in ilk versiyonlarından beri  Exchange yöneticilerinin mailbox ve public folder database bütünlüğünü (integrity) kontrol etmelerini sağlamıştır. ISInteg database mount edilememe, kullanıcının mailboxını açamaması, yeni ileti alamaması veya email silememesi gibi problemleri kontrol eder ve düzeltir.

Exchange 2010 SP1 ile birlikte artık ISInteg ayrı bir uygulama olmaktan çıktı. Bunun yerine yeni iki Exchange Management Shell komutu ile Exchange yapısına entegre edildi. Bu komutlar

New-MailboxRepairRequest
New-PublicFolderDatabaseRepairRequest

ISInteg çalıştırmak için database’in mounted olmaması gerekiyordu. Bu komutlar için ise farketmiyor. Ayrıca Database seviyesinde veya Mailbox seviyesinde çalıştırabilirsiniz. Bu komutu çalıştırdıktan sonra Eventleri takip ederek durumu görebilirsiniz.

Karşınıza çıkabilecek olan Event ID’ler şunlardır.

  • 10047: A mailbox-level repair request started
  • 10064: A Public Folder repair request started
  • 10048: The repair request successfully completed.
  • 10050: The mailbox repair request task skipped a mailbox .
  • 10059: A database-level repair request started.
  • 10062: Corruption was detected.

Bu konu ile ilgili geniş bilgiyi: Buradan veya Buradan alabilirsiniz.

 New-MailboxRepairRequest -Mailbox ilknurcigdemvaroglu -CorruptionType SearchFolder, AggregateCounts, ProvisionedFolder, FolderView -detectonly

Event ID: 10047

Event ID: 10048

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.