Exchange 2010 SP1 Beta Virtual Directory Sıfırlama

closeBu yazı 7 yıl 6 ay 14 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Exchange 2007 ve 2010’da shell komutları sorun yaşadığımız virtual directoryleri sıfırlayabiliyorduk. Exchange 2010 SP1 Beta ile artık Exchange Management Console üzerindende bu işlemi yapabiliyoruz.

OWA Virtual Directory’i Exchange 2010 Sp1 Beta’da sıfırlamak için Server Configuration / Client Access’e geçtikten sonra Actions Menusunden “Reset Virtual Directory” seçeneğini seçiyoruz.

Karşımıza çıkan Reset Client Access Virtual Directory wizard ekranının ilk aşamasında hangi virtual directory’i sıfırlamak istediğimizi seçiyoruz.

Ikinci adımda varolan ayarları text dosyası olarak nereye kayıt edileceğini belirtiyoruz böylece ayarlar sıfırlandığında eski ayarlarımızı gözden geçirip tekrar uygulayabiliriz.

Bir sonraki adımda bize yapılacak işlemlerin özetini sunuyor.

Son adımda bu işlemler gerçekleştiriliyor ve bize bu ayarların geçerli olması için iisreset yapmamız gerektiği uyarısı sunuluyor.

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.