Exchange 2010 SP1 Beta ile Delivery Reports’a erişim kolaylaştı

closeBu yazı 7 yıl 5 ay 12 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Exchange 2010 SP1 Beta ile artık Outlook Web App’te mesajın üzerinde sağ tuşa basarak Delivery Reports’a erişebilirsiniz. Exchange 2010 RTM’de bu işlemi Options’a girip (ECP) Reports bölümünden yapmak zorundaydık.

Artık kullanıcı mail gönderdikten sonra “sent items” klasöründeki mesajın üzerinde sağ tuşa basıp Open Delivery Report’u seçerek görebilir.

Aynı zamanda mesajı alan kullanıcımız gelen mesaj üzerinde sağ tuşa basıp Open Delivery Report’u seçerek mesajın iletilmesinde herhangi bir gecikme olup olmadığını anlayabilir.

Outlook 2010’da ise bu işlem halen daha meşakkatli. Outlook 2010’da mesajı açıp File Menüsünden Open Delivery Report’u seçiyoruz. Bu işlem bizi OWA’ya yönlendiriyor. Kullanıcı adı ve şifremizi girdikten sonra Delivery Report’a ulaşabiliriz.

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.