Exchange 2010 Service Pack 2 Geliyor…

closeBu yazı 6 yıl 1 ay 27 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Kasım ayının sonuna yaklaşıyoruz, Exchange 2010 SP2 için heyecanla beklemeye devam ediyoruz. Mayıs ayında ilk bilginin açıklandığı Service Pack 2 sonunda geliyor. Microsoft’un uzun süredir test ettiği SP2’nin önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniyor. (Aralık 31’e kadar süre uzayabilir) Daha önce çıkan rolluplara bakarak bunun için neden bu kadar beklendiğini aslında anlayabiliriz. RU3 ve RU4 te yaşanan sorunların bir daha yaşanması hiçbirimiz için iyi olmayacağından Microsoft’un bu sefer çok daha dikkatli testler yürüttüğünü biliyoruz.

Bilmeyenleriniz için RU3, Blackberry kullanıcılarında aynı öğelerin çiftler halinde gelmesine neden olmuştu. RU4’te ise public folder kopyalama işlemlerinde öğelerin kaybolduğu sanılıp geri dönüşüm kutusuna atıldığı farkedilmişti. Bunlar bazılarımız için sorun teşkil etmesede sıkıntı yaşayan birçok firma olmuştu. Microsoft SP2 için bu nedenle uzun süredir test işlemlerine devam ediyor ve eminim ki sorunsuz olarak SP2 ye yakın zamanda kavuşacağız.

Exchange 2010 Service Pack 2 ile OWA mini, OWA silent redirection, Address Book Policies gibi birçok özlemle beklenen özelliklere kavuşacağız.

Exchange 2010 Service Pack 2 ile gelen yeni özellikleri yakın zamanda sizler ile paylaşacağım.

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.