Exchange 2010 EMS ile Out of Office Ayarları

closeBu yazı 6 yıl 9 ay 9 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Exchange 2010 ile gelen Get-MailboxAutoReplyConfiguration ve Set-MailboxAutoReplyConfiguration komutları ile kullanıcılarınızın Out-of-Office ayarlarını Exchange Management Shell üzerinden görebilir veya değiştirebilirsiniz.

Set-MailboxAutoReplyConfiguration -Identity Serkan -ExternalAudience All -ExternalMessage “Sayısal’ı tutturdum uzun bir süre cevap veremeyebilirim : )” -InternalMessage “Sayısal’ı tutturdum acil işler için diğer adminleri arayın.” -AutoReplyState Enabled

 

Belirli bir zaman aralığı için Out of Office’i ayarlamak istiyorsanız o zaman AutoReplyState Scheduled yapıp zaman aralığı verebilirsiniz.

OWA üzerinde:

Etiketler: , ,

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.