Exchange 2010 Datacenter Switchover Troubleshooter Diagramı

closeBu yazı 5 yıl 1 ay 21 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Geçen hafta Microsoft Exchange Team “Exchange 2010 Datacenter Switchover Troubleshooter Tool” uygulamasını sundu. Bu uygulama Exchange DAG yapınızda birden fazla datacenter için DAC mode kullanıyorsanız ve henüz felaket kurtarma planınızı yapmadıysanız veya Stop, Restore ve Start-DatabaseAvailabilityGroup komutları ile hangi parametreleri ne zaman kullanacağınızı bilmiyorsanız yardımcı olmak için sunuldu.

Bu uygulamanın benim açımdan tek kötü yanı Powerpoint sunumu olması. Bir sonraki adımın ne olacağını göremediğiniz gibi tuşları kullanarak ilerlemek zorunda kalıyorsunuz.

Bu nedenle bu uygulamadaki adımları olduğu gibi bir diagrama aktarmaya çalıştım.

Exchange 2010 Datacenter Switchover Troubleshooter Diagramını aşağıdaki linki kullanarak indirebilirsiniz.

[download id=”35″]

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.