Public Folder Yönetimi için PFrep Beta

closeBu yazı 7 yıl 9 ay 18 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

PFrep Public Folderları düzenlemek için yardımcı olan ve Public Folder kullanımının kontrolünü sağlayan bir ürün. PFrep sayesinde Public Folder yönetiminiz daha kolay olabilir. Şu anda beta aşamasında olan ürün görsel olarak Public Folder kullanımını sunuyor.

Codeplex’ten bu ürünü indirebilir ve kullanabilirsiniz. Kurulum aşamasında sizden SQL database istiyor. Public Folderlar üzerinde yeterli yetkiniz var ise size kullanımı hakkında güzel bir ağaç yapısı sunuyor. Kullanım sıklığına göre klasörleri ve içeriğinde bulunan öğe sayısına göre folder’ın ismini renklendiriyor.

Get-PublicFolderStatistics

komutunu kullarak alacağınız rapor ile birleştirirseniz o zaman Public Folder yapısının durumunu daha net ve efektif şekilde görebilirsiniz.

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.