Offline Address Book (OAB) Temp Konumunu değiştirmek

closeBu yazı 7 yıl 10 ay 1 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Exchange 2007 SP2 ve Exchange 2010’da OAB temp klasörünü değiştirebilirsiniz. “OALGEN_REG_V4_ALT_TEMP_FILES_LOCATION” registry değerini değiştirerek bunu sağlayabilirsiniz. (OAB v4 için; OAB v2 ve v3 için %Temp% kullanılmaya devam ediyor).

C diskinde yer olmayan ve OAB generation’ın disk alanı sorunu yarattığı ortamlarda bu çözümü kullanabilirsiniz ancak öncelikle test ortamında bunu denemenizi öneririm. Ben denediğimde herhangi bir sorun yaşamadım ama değiştirince “event id 9400 Information” bilgisi Event Viewer’a düşüyor. Eğer belirttiğiniz alanı kullanamaz ise o zaman Event 9401 alıcaksınız ki bu durumda yine %temp% klasörünü kullanmaya devam edecektir.

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.