Exchange 2010 OWA Logon Ekranında Sunucu İsmi

closeBu yazı 6 yıl 10 ay 6 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Exchange 2007’de olduğu gibi Exchange 2010 Outlook Web App ekranında hangi sunucuya bağlandığınızı göstermeniz mümkün. Özellikle birden fazla Client Access Sunucusu bulunan ortamlarda bu işlem sayesinde kullanıcılarınız veya siz herhangi bir hata alıyorsanız hangi sunucuya logon olmaya çalışıldığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Sunucu isminizi OWA logon ekranında göstermek için “C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\V14\ClientAccess\Owa\auth” altında bulunan Logon.aspx dosyasında değişiklik yapmanız yeterli.

Logon.aspx dosyasına sunucu ismimizi ekliyoruz:

Ve sonuç:

Önemli: Eğer bu CAS sunucunuza herhangi bir Exchange Rollup veya Service Pack geçerseniz; logon.aspx dosyası değişebilir. Bu nedenle güncellemelerden sonra bu dosyayı tekrar değiştirmeniz gerekecektir. Logon.aspx de değişiklik yapmadan önce yedeklemenizi öneririm.

Exchange 2007’de Logon.aspx “C:\Program Files\Microsoft\Exchange Server\ClientAccess\owa\auth” klasörü altındadır.

Etiketler: , , ,

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.