Exchange 2007-2010 OWA Çıkış sayfasına “Sign in” tuşu ekleme

closeBu yazı 6 yıl 5 ay 17 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Küçük bir ayrıntı ama ne zaman böyle bir istek ile karşılaşacağınız belli olmaz :)

Client Access sunucularınız üzerinde

Exchange 2010 için “C:\\Program Files\\Microsoft\\Exchange Server\\V14\\ClientAccess\\Owa\\auth

Exchange 2007 için “C:\\ProgramFiles\\Microsoft\\Exchange Server\\ClientAccess\\Owa\\auth

altında bulunan Logoff.aspx dosyasında “logoffclose” kelimesinin bulunduğu satırın (Exchange 2007 SP2’de 115nci, Exchange 2010’da 123ncü satır) üzerindeki satıra şu kodu tek satır olarak ekliyoruz.

<input id=”btnCls” type=”submit” title=”Sign In” value=”Sign In” onclick=”window.navigate(‘https://mail.contoso.com/owa’)” onmouseover=”this.className=’btnOnMseOvr'” onmouseout=”this.className=’btn'” onmousedown=”this.className=’btnOnMseDwn'”>

Service Pack, Rollup gibi updatelerden sonra bu dosya üzerinde yaptığınız değişiklikler ezilebilir bu nedenle bu değişiklikleri güncellemelerden sonra kontrol etmeyi unutmayınız.

Aşağıdaki video’da Exchange 2010 için değişikliği görebilirsiniz.

MUMNCUSUXKE2

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.