Details Templates Editor…

closeBu yazı 6 yıl 6 ay 25 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Microsoft Outlook üzerinde objelerin ayrıntılarını gösteren grafiksel arayüz Details Template olarak adlandırılır.

Microsoft Outlook üzerinde kullanıcı Objesinin varsayılan görünümü:

Details Template aşağıdaki objeler için sunulmaktadır:

  • Contacts
  • Users
  • Groups
  • Mailbox agents
  • Public folders
  • Search dialog boxes

Bu objelerin görünümlerini Exchange Management Console üzerinde Tools seçeneğinde bulunan Details Templates Editor uygulaması ile değiştirmeniz mümkündür.

Bu uygulamayı açtıktan sonra kullandığınız Outlook dil seçeneklerine göre uygun olan Details Template’ı bulup değiştirebilirsiniz.

Kullanımı çok kolay bir arayüze sahip olan bu uygulamada sekmeler ekleyebilir, varolan sekmelerdeki alanları ekleyip çıkarabilir veya değiştirebilirsiniz.  Ben örnek amacıyla Employee Number değerini ekledim. Bunun için yeni bir label ekledim ve adını Employee Number olarak değiştirdim. Hemen yanına yeni bir edit box ekleyip değerini Employee Number olarak seçtim.

Kaydettikten sonra Outlook üzerinden baktığımız zaman Employee Number değerini görebiliyoruz.

İhtiyaçlar doğrultusunda bu şablonları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Default Templateları geri yüklemek istiyorsanız, Exchange Management Shell veya Details Templates Editor kullanabilirsiniz.

Exchange Management Shell ile

Restore-DetailsTemplate -Identity “en-US\\User”

komutunu kullanarak geri yükleyebilir veya Details Template Editor’da template’ı seçip sağ tuşa basıp Restore seçeneğini kullanabilirsiniz.

Kaynak

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.