Android Kitkat ActiveSync problemi

closeBu yazı 4 yıl 1 ay 24 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Anlaşılan Apple iOS Activesync konusunda sorun yaşayan tek OS değil. Android için yayınlanan en son sürüm olan KitKat Exchange Server kullanıcıları için büyük bir sorun olmaya başladı bile. Konu ile ilgili Google Android forumda bir konu şimdiden birçok hata bildiren kullanıcı ile dolmuş durumda. Sorun Exchange Server’ın tüm sürümleri için geçerli durumda.

İlginç ama gerçek, KitKat versiyonuna geçen kullanıcılar Exchange sunucularına ActiveSync bağlantısı kuramayacak bir versiyona geçmiş oluyorlar. Nasıl böyle bir sürüm sunulduğu akılları soru işareti yaratsada sizlere önerim kullanıcılarınızı henüz KitKat’e geçmemeleri konusunda uyarmanız. Sorun ile ilgili güncelleme eminim yakın zamanda yayınlanacaktır.

Eğer ortamınızda kimlerin hangi cihazları kullandığından emin değilseniz; Paul Cunningham tarafından yayınlanmış olan Get-EASDeviceReport.ps1 Scriptini kullanarak tüm ActiveSync kullanan kullanıcı ve cihazların listesine erişebilirsiniz.

 

 

 

Yayınlayan: Serkan Varoğlu

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliğini bitirdim. Türkiye'de birçok farklı sektör ve firmada Sistem Yöneticiği yaptım. Bermudada 3 yıla yakın danışmanlık yaptıktan sonra şu anda İrlanda'da çalışma hayatıma devam ediyorum.